^ Powrót na górę

 

 

Stowarzyszenia na spotkaniu z OPUS-em

Rozmiar tekstu:

opus
Prezes Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w Łodzi Łukasz Waszak spotkał się z przedstawicielami grup nieformalnych, stowarzyszeń, fundacji i klubów sportowych, działających w powiecie sieradzkim. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

Prezes Centrum OPUS przedstawił formy wsparcia dla organizacji w zakresie pozyskiwania środków ze źródeł zewnętrznych, spraw księgowych i prawnych, zasad pobierania odpłatności oraz obowiązków sprawozdawczych w organizacji.

Łukasz Waszak mówił również o obowiązujących od niedawna zmianach w przepisach. Nowelizacje te, zamiast upraszczać procedury związane z pozyskiwaniem środków na działalność, komplikują je. – Moje 18-letnie doświadczenie pokazuje, że w zakresie przepisów nie warto ufać nowościom. Dlatego, gdy słyszę, iż ministerstwo chce coś uprościć, jestem przerażony. Generalnie wola jest dobra, tylko wykonanie wychodzi jak wychodzi. Przejawem tego są choćby ostatnie formularze ofert, które miały być prostsze, a są bardziej zawiłe od poprzednich. Mimo wszystko trzeba próbować, jak nie centralnie, to przynajmniej lokalnie, i robić wszystko co się da, by uprościć przepisy. One muszą pomagać osobom, które chcą coś robić na rzecz lokalnej społeczności – mówi prezes Centrum OPUS.

Dlatego ważne są tego rodzaju spotkania edukacyjne. OPUS organizuje je także w innych powiatach województwa łódzkiego. W każdym z nich zainteresowanie wiedzą na temat finansowania organizacji i stowarzyszeń jest ogromne.

T.O.

10  11

1  2

4  5

6  7

9  8