^ Powrót na górę

 

 

Złote Gody w gminie Brzeźnio

Rozmiar tekstu:

zlote gody
Dwanaście par małżeńskich z gminy Brzeźnio obchodzi w tym roku Złote Gody. Z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, wicestarosta sieradzki Marek Kanicki wręczył im pamiątkowe medale, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Jubileuszowa uroczystość odbyła się w Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Nowej Wsi. Poprowadziła ją zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Brzeźniu Joanna Michalak. Pary, które wzięły w niej udział i z rąk wicestarosty odebrały odznaczenia, mają za sobą pół wieku (niektóre kilka lat więcej) małżeństwa.

– Jesteście wciąż tak samo młodzi jak wtedy, gdy przyszliście do USC, by zawrzeć związek małżeński, tyle że bardziej doświadczeni zarówno o piękne, jak i o te trudniejsze chwile. Fakt, że wytrwaliście 50 lat, świadczy o sile uczuć, które przed laty was połączyły – powiedział Marek Kanicki.

Oprócz wicestarosty gratulacje jubilatom składały władze Gminy Brzeźnio: przewodniczący Rady Gminy Paweł Sobczak i wójt Dorota Kubiak, a także księża proboszczowie okolicznych parafii: dziekan Jan Henryk Witkowski, proboszcz Parafii Brzeźnio, Bogdan Nowacki, proboszcz Parafii Pyszków oraz Krzysztof Bednarz, proboszcz Parafii Kliczków Mały.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

10  11

12  13

15  16