^ Powrót na górę

 

 

Stany w Akademii Pasjonatów

Rozmiar tekstu:

pbp
Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu odwiedził kolejny podróżnik, zaproszony w ramach cyklu Akademia Pasjonatów. Jest nim sieradzanin Michał Chlebicz, który w prezentacji „Stany” wspominał podróż do Ameryki Północnej.

Mimo młodego wieku – 25 lat – Michał Chlebicz ma za sobą pobyt w 60 krajach. Odwiedził je w ciągu zaledwie 4 lat. Jednym z nich są Stany Zjednoczone i to one stały się tematem pierwszego, ale, jak zapowiada podróżnik, nie ostatniego spotkania w PBP.

Swoją opowieść Michał Chlebicz rozpoczął od wyjaśnienia formalnych szczegółów dotyczących organizacji wyjazdu do USA. Jakie są wymagania, ile kosztuje przelot i noclegi, gdzie szukać informacji na temat warunków, jakie musi spełnić podróżny i od czego zacząć przygotowania – to była krótka „instrukcja obsługi” Stanów.

A gość PBP wie co mówi, bo był tam już kilka razy. Przez jego wspomnienia, wzbogacone pokazem fotografii wykonanych podczas pobytu w Ameryce, przewijały się m.in. wrażenia z podróży samolotem i koleją przez ogromne przestrzenie kontynentu, ze spotkań z licznymi w USA Polakami oraz z pracy na basenie, która dała okazję do zarobienia pieniędzy na kolejne podróże.

W 2016 r. Michał Chlebicz spędził w Stanach kilka miesięcy. Przez ten czas pokonał 4,5 tys. kilometrów, zjeżdżając kraj z zachodu na wschód.

T.O.

1  2

3  5

6  7

8  9