^ Powrót na górę

 

 

Wiesława Sujecka ponownie prezesem PTTK

Rozmiar tekstu:

pttk
Dotychczasowa prezes sieradzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej, Wiesława Sujecka, będzie pełniła tę funkcję przez cztery kolejne lata.

Działalność krajoznawcza w regionie sieradzkim kwitnie, co widać choćby po wynikach ostatnich wynikach wyborów na prezesa oddziału PTTK. Gdy w 2013 r. Wiesława Sujecka obejmowała tę funkcję, należały do niego 54 osoby. Według stanu na koniec 2016 r. członków było 119, a obecnie, czyli zaledwie niecałe trzy miesiące później, ich liczba sięga już 130. Nie można się więc dziwić, że organizacja chce przez kolejną kadencję widzieć dotychczasową prezes na swoim miejscu.

Nietrudno się więc domyślić, że PTTK w Sieradzu podążać będzie w dotychczasowym kierunku. – Organizujemy rajdy i wycieczki, cieszące się dużym zainteresowaniem, wydajemy kwartalnik „Na Sieradzkich Szlakach”, który również dobrze się trzyma i jego stabilność nie jest zagrożona. Chcielibyśmy też kontynuować nasze nowe przedsięwzięcie: konferencję krajoznawczą „Skarby powiatów: sieradzkiego, wieluńskiego i wieruszowskiego”. Jesienią bieżącego roku odbędzie się jej druga edycja – mówi Wiesława Sujecka.

Zarząd PTTK Oddział Sieradz na kadencję 2017-2021:

Wiesława Sujecka – prezes

Dariusz Karolczak – wiceprezes

Barbara Werbicka – sekretarz

Leonard Klimczak – skarbnik

Witold Drozd – członek

Przemysław Serweta – członek

Andrzej Urbaniak – członek

Oddziałowa Komisja Rewizyjna:

Urszula Ejchman – przewodnicząca

Elżbieta Banasiewicz – członek

Jagoda Brożyńska – członek

Oddziałowy Sąd Koleżeński:

Andrzej Ruszkowski – przewodniczący

Marek Dubiak – członek

Teresa Gołąb – członek

Maria Kałużyńska – członek

Maria Włodarek – członek

T.O.