Zbadaj się w „Dekadzie”

Rozmiar tekstu:

badania
W najbliższą sobotę (18 października) w Galerii Dekada w Sieradza studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi będą przeprowadzać bezpłatne badania profilaktyczne, zachęcać do zdrowego trybu życia oraz udzielać na ten temat informacji i wskazówek. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął starosta sieradzki Dariusz Olejnik.

Akcja profilaktyczna będzie trwała w godzinach od 12 do 18. Pomiary i konsultacje prowadzone będą w ramach kampanii społecznej „Tropiciele Cząstek Stałych”. W „Dekadzie” pojawi się kilka stoisk. Na każdym z nich studenci będą się zajmować inną dziedziną zdrowia:

Serce Masz Tylko Jedno: pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, promocja aktywności fizycznej, przeciwdziałanie otyłości.

Iskra dla Serca i Ratowanie na Spontanie: szkolenia z udzielania pierwszej pomocy i zasad postępowania w sytuacjach nieprzewidzianych.

Wyroluj Raka: nauka technik samobadania piersi i promocja badań profilaktycznych.

Antitobacco: badanie ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, konsultacje na temat szkodliwości palenia.

Kostek z Klasą: omawianie przyczyn i skutków osteoporozy, ocena ryzyka złamania kości i sposobów dbania o układ kostny.

Szpital Pluszowego Misia: kącik dla najmłodszych – zabawy, dzięki którym dzieci zrozumieją, jak funkcjonuje szpital i pozbędą się strachu przed wizytą u lekarza.

Organizatorem akcji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland.

T.O.