^ Powrót na górę

 

 

Konferencja naukowa o dobrach wspólnych

Rozmiar tekstu:

san
W Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa. Poświęcona będzie dobrom wspólnym rozumianym jako przedmiot prawnej ochrony. Honorowy patronat nad nią objął starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Konferencję zaplanowano na czwartek 18 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu – pl. Wojewódzki 3 w Sieradzu, I piętro, sala nr 113. Początek o godzinie 10:00.

Organizatorem konferencji jest Społeczna Akademia Nauk w Sieradzu. W tematykę konferencji wprowadza dziekan sieradzkiego Wydziału Administracji SAN, dr Agnieszka Korzeniowska-Polak: – Dobro wspólne jest dla wszystkich, a nie jedynie dla wybrańców. Wszyscy mogą je współtworzyć, jednak nie jest ono ani niezniszczalne, ani dane raz na zawsze, co więcej: jest na to zniszczenie bardzo wrażliwe. Istnienie dobra wspólnego wymaga od społeczności poczucia odpowiedzialności oraz współdziałania i współpracy. Za dobra wspólne wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Brak rzeczywistej troski o te dobra, ich odrzucenie lub błędne odczytywanie uznawane jest za istotne wyzwanie we współczesnych społeczeństwach.

Wydarzenie ma charakter naukowy, ale organizatorzy zapraszają także mieszkańców, chcących wysłuchać prelegentów.

Więcej informacji na stronie internetowej http://konferencja.dobrawspolne.san.edu.pl/.

T.O.