^ Powrót na górę

 

 

Sieradzka „Przystań” działa od 33 lat

Rozmiar tekstu:

przystan
Na zaproszenie sieradzkiego Stowarzyszenia Abstynentów „Przystań” do Sieradza przyjechali przedstawiciele podobnych organizacji z całego kraju. W tym roku „Przystań” obchodzi 33. urodziny.

Na dorocznym balu stowarzyszenia „Przystań”, zorganizowanym w sali „C” Starostwa Powiatowego w Sieradzu, spotkało się około 300 osób, m.in. z Torunia, Włocławka, Milicza, Pabianic, Wielunia, Zduńskiej Woli i oczywiście Sieradza.

Od początku działalności „Przystani”, czyli od 1984 roku, wspólna zabawa bez alkoholu jest formą terapii i okazją do skorzystania z doświadczeń innych. – Od 33 lat skupiamy osoby, które mają problem z alkoholem lub podejrzewają, że go mają. Ci zaś, którzy nigdy nie musieli z nim walczyć, widzą, że bez alkoholu też można się świetnie bawić – opowiada Władysław Keler, prezes SA „Przystań”.

Bal jest również swoistym podsumowaniem roku i wszystkich przedsięwzięć organizowanych dla rodzin osób należących do stowarzyszenia: rajdów, wyjazdów, wycieczek, festiwali twórczości i wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych. – Wychodzenie z choroby alkoholowej nie jest ani krótkie, ani łatwe i dobrze jest wiedzieć, że w trakcie terapii można liczyć na pomoc innych. Potrzeba mnóstwa samozaparcia i chęci nadrobienia lat straconych przez alkohol – mówi Władysław Keler.

Co roku na bal zapraszani są przedstawiciele organizacji współpracujących ze stowarzyszeniem, wśród których nie brakuje samorządowców, od lat wspierających „Przystań”. Wśród zaproszonych gości nie mogło więc zabraknąć starosty sieradzkiego Mariusza Bądziora.

T.O.

1  2

3  4

5  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21