^ Powrót na górę

 

 

Z wizytą u stulatki

Rozmiar tekstu:

dps
Mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu – Julia Papierniak – w poniedziałek 22 maja skończyła 100 lat i jest najstarszą mieszkanką „Bankowca”.

Jak to często bywa wśród osób długowiecznych, życie Julii Papierniak nie było usłane różami. Przyszła na świat w 1917 roku w Nowozybkowie w Rosji, dokąd zostali wywiezieni jej rodzice. Po powrocie do Polski większość życia spędziła w Warszawie.

Rodzina Julii Papierniak podzieliła los wielu warszawskich rodzin: jej część zginęła już w 1939 roku, część pięć lat później podczas powstania warszawskiego. Pani Julia pochowała też jedyną córkę. Ma wnuka i dwie prawnuczki. – Babcia całe życie myślała o innych i zawsze, niezależnie od wszystkiego, patrzyła przed siebie z nadzieją na lepsze jutro – mówi Marcin Desput, wnuk pani Julii. Do DPS-u jubilatka trafiła pod koniec czerwca 2015 roku.

Z okazji jej urodzin pracownicy „Bankowca” zorganizowali skromną uroczystość z udziałem mieszkańców Domu, jego dyrekcji oraz władz samorządowych. Życzenia jubilatce złożyli i „200 lat” zaśpiewali m.in. wicedyrektor DPS Halina Pawlak, terapeuci i personel placówki oraz samorządowcy – wicestarosta sieradzki Marek Kanicki i prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

T.O.

1  2

3  4

5  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17