^ Powrót na górę

 

 

Targi w Kościerzynie. Edycja XXVII

Rozmiar tekstu:

koscierzyn
Przed nami jedna z największych imprez plenerowych w regionie sieradzkim: Targi Rolniczo-Ogrodnicze w Kościerzynie (gmina Wróblew). Swoje produkty przedstawi ponad 200 wystawców. Targi odbędą się w weekend 27-28 maja w godzinach 8-16.

Przedsięwzięcie organizuje Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łodzi z siedzibą w Bratoszewicach w swoim oddziale w Kościerzynie. Do udziału w targach zaprasza dyrektor oddziału Robert Przybyła: – Wśród wystawców znajdziemy m.in. producentów i dystrybutorów środków do produkcji rolniczej i ogrodniczej, firmy nasienne, przedsiębiorstwa budowlane i wyposażenia wnętrz, producentów urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, hodowców krzewów ozdobnych oraz instytucje obsługi wsi i rolnictwa, jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego czy Państwowa Inspekcja Pracy. Swoją ofertę przedstawią również firmy przetwórcze, spożywcze, mleczarskie, wędliniarskie i piekarnicze.

Listę atrakcji wzbogacą konkursy – na najsmaczniejszą potrawę lokalną, najlepszą maszynę targów, najbezpieczniejszą maszynę targów i najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne. Dodatkowo w niedzielę organizatorzy zapraszają na wystawę królików rasowych i drobnego inwentarza. Udział zapowiedziało 21 hodowców.

Każdego roku podczas targów można zobaczyć i usłyszeć zespoły ludowe. W tym roku będą to: kapela „Kumpele Wróbele” z Wróblewa, „Kwiaty Polne” z Kwiatkowic, zespół ludowy „Bałdrzychowianie”, Kapelę Marty Cichej, zespół pieśni dawnej „Jarzębiny” z Brzegu i kabaret ludowy „Malwinki” z Siemkowic.

Program targów

plakat

T.O.