^ Powrót na górę

 

 

Konwent Gmin Powiatu Sieradzkiego

Rozmiar tekstu:

5
Włodarze gmin i sieradzcy starostowie spotkali się na Konwencie Gmin Powiatu Sieradzkiego. Zjazd odbył się w sali widowiskowej Warckiego Centrum Kultury.

Spotkanie miało troje gości specjalnych. Pierwszym był Czesław Zasiński, szef Telewizji Regionalnej 8 TVR, który przedstawił włodarzom ofertę współpracy przy promocji przedsięwzięć realizowanych w gminach. – W marcu bieżącego roku, decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, rozszerzyliśmy działalność na Zduńską Wolę i Łask. Wtedy też zaistniała konieczność zmiany nazwy naszej telewizji. Zaczęliśmy się zastanawiać, co łączy te trzy miasta i pierwszym, co nam się nasunęło, była droga ekspresowa S8 – mówił Czesław Zasiński.

Pozostając w tematyce mediów i informacji, starosta sieradzki Mariusz Bądzior – prowadzący konwent – zaproponował utworzenie periodyku (być może kwartalnika), w którym każda gmina informowałaby o swoich realizowanych i planowanych przedsięwzięciach. Temat powróci na kolejnym konwencie, po przeanalizowaniu go przez wszystkich włodarzy w samorządach.

Drugim gościem konwentu była prof. Wiesława Pabjańczyk z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej, ekspert w dziedzinie sieci elektroenergetycznych. Przedstawiła prezentację na temat efektywnych systemów oświetleniowych.

Uczestnicy spotkania zapoznali się ponadto z ofertą Instytutu Szkoleń i Doradztwa z Łodzi. Przybliżył ją Karol Pabiniak, szkoleniowiec, współpracownik wielu firm konsultingowych.

Jednym z najczęściej komentowanych działów pracy samorządów jest obecnie edukacja w kontekście zmian wprowadzonych przez reformę systemu oświaty. Burmistrz Błaszek Karol Rajewski przypomniał o planowanym na 26 czerwca spotkaniu z minister edukacji Anną Zalewską i w związku z tym pojawił się pomysł, by minister zaprosić również na kolejny Konwent Gmin Powiatu Sieradzkiego. Jego dokładny termin zostanie jeszcze ustalony, wstępnie zaproponowano koniec września.

Uczestnicy Konwentu Gmin Powiatu Sieradzkiego – 7 czerwca 2017, Warckie Centrum Kultury:

– Marek Kanicki, wicestarosta sieradzki,

– Karol Rajewski, burmistrz Błaszek,

– Jan Serafiński, burmistrz gminy i miasta Warta,

– Sławomir Janczak, zastępca burmistrza gminy i miasta Warta,

– Krzysztof Polusik, sekretarz gminy i miasta Warta,

– Czesław Pędzik, zastępca burmistrza gminy i miasta Złoczew,

– Dorota Kubiak, wójt gminy Brzeźnio,

– Karol Misiak, wójt gminy Brąszewice,

– Jarosław Janiak, wójt gminy Burzenin,

– Dariusz Perdek, wójt gminy Klonowa,

– Tomasz Woźniak, wójt gminy Wróblew,

– Jarosław Kaźmierczak, wójt gminy Sieradz.

Konwent Gmin Powiatu Sieradzkiego - relacja 8TVR

T.O.

1  2

3  4

6  7

8  9

10  11

12  13