^ Powrót na górę

 

 

PTSR w Sieradzu ma 10 lat

Rozmiar tekstu:

stwardnienie
Sieradzki oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego obchodzi 10. urodziny. Jednak zorganizowana działalność na rzecz osób cierpiących na tę nieuleczalną chorobę sięga w Sieradzu 2002 roku.

Równo 15 lat temu zmagający się ze stwardnieniem rozsianym Karol Męcfal (obecnie radny miejski) zainicjował powstanie w Sieradzu koła terenowego łódzkiego oddziału PTSR. W 2007 roku działalność zrzeszonych w nim osób rozwinęła się na tyle, że można było powołać samodzielny oddział. – Od tego czasu organizujemy spotkania integracyjne, wyjazdy i wycieczki krajoznawcze oraz realizujemy projekty pozwalające naszym członkom korzystać z rehabilitacji i terapii. Prowadzimy również warsztaty rękodzieła, których efekty można oglądać na naszych stoiskach podczas imprez plenerowych w Sieradzu – mówi Maria Kulenty, przewodnicząca komisji rewizyjnej Rady Głównej PTSR.

Obecnie Towarzystwo w Sieradzu skupia 145 osób, zmagających się ze skutkami stwardnienia i innych schorzeń neurologicznych. W całym kraju w 26 oddziałach ze wsparcia Towarzystwa korzysta około 500 chorych i ich opiekunów.

Z okazji jubileuszu 10-lecia w Teatrze Miejskim w Sieradzu PTSR zorganizowało spotkanie członków i przyjaciół, od lat wspierających działalność Towarzystwa. Do tych ostatnich od początku istnienia PTSR zaliczają się władze sieradzkiego samorządu powiatowego. W imieniu władz powiatu podziękowania i pamiątkową statuetkę odebrał wicestarosta sieradzki Marek Kanicki.

PTSR Oddział Sieradz ma swoją siedzibę w Szpitalu przy ul. Nenckiego. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

14  15

16  17