^ Powrót na górę

 

 

Zapisy na Bieg Powstania Warszawskiego

Rozmiar tekstu:

bieg powstania
W Sieradzu ruszyły zapisy na 27. Bieg Powstania Warszawskiego. Impreza odbędzie się w stolicy w sobotę 29 lipca w godzinach wieczornych. Wyjazd grupy sieradzkiej organizuje I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka.

Ideę biegu wyjaśnia Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” na swoim profilu facebookowym: „Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy.

BPW odbędzie się na dwóch dystansach. Dla mniej wytrzymałych amatorów biegania przygotowano trasę 5-kilometrową, dla bardziej wprawionych – 10-kilometrową. Ci pierwsi wystartują około godz. 20:10 i pokonają trasę ulicami: Bonifraterską do Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową, następnie skręt w Wybrzeże Kościuszkowskie. Na Wybrzeżu Gdańskim na wysokości kamienia – Pomnika Pracy Nauczycieli – wykonają nawrót, a potem wbiegną ul. Sanguszki do mety na Konwiktorskiej.

Zawodnicy biegnący na dystansie 10 km pobiegną ulicami: Bonifraterską do Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową, następnie skręt w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w Ludną do Czerniakowskiej, a następnie Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim (w tym tunelem) do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na Konwiktorskiej.

Od trzech lat wyjazdy na bieg organizuje dyrekcja sieradzkiego I LO im. Jagiellończyka w Sieradzu. Tak też jest i w tym roku. Zapisy już ruszyły. – Na chętnych czekamy w siedzibie naszego liceum przy ul. Żwirki i Wigury. Zgłoszeń można dokonywać osobiście w sekretariacie szkoły lub telefonicznie – mówi Jowita Królikowska, nauczyciel wychowania fizycznego w „Jagiellończyku”. Numer telefonu kontaktowego: 605 102 017.

Wyjazd z Sieradza w dzień biegu autokarem około godz. 15:00, wyjazd powrotny z Warszawy około północy.

T.O.

baner