^ Powrót na górę

 

 

Milionowe inwestycje w SOR-ze

Rozmiar tekstu:

szpital
Oddział ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu przeszedł metamorfozę. Od początku lipca pacjenci diagnozowani są przy użyciu nowoczesnej aparatury w odnowionych pomieszczeniach. Wszystko to dzięki 2,5-milionowym inwestycjom.

Szpitalny Oddział Ratunkowy do najbardziej oblegany oddział sieradzkiego szpitala – w ciągu roku przez SOR przewija się 18 tys. pacjentów. Nic więc dziwnego, że używana w nim aparatura medyczna starzeje się szybciej niż na innych oddziałach i wymaga częstszej wymiany. – Oddział był remontowany w 2010 roku, ale do tej pory został mocno wyeksploatowany, zarówno pod względem wykorzystania pomieszczeń, jak i zużycia sprzętu medycznego – mówiła podczas otwarcia oddziału Magdalena Banach, dyrektor szpitala.

Dlatego konieczna była modernizacja SOR. Wymieniono ponad 27-letni dźwig szpitalny, zapewniający komunikację z blokiem porodowym i stacją dializ. Zamontowano zewnętrzną platformę dźwigową dla niepełnosprawnych. Zainstalowano nowe drzwi z napędem elektrycznym i urządzenia oczyszczające powietrze. Wymieniono oświetlenie i meble, pomalowano ściany. Zakupiono ponad 20 sztuk urządzeń medycznych do obsługi pacjentów – m.in. wózki do przewozu chorych, pompy infuzyjne, defibrylatory, monitory funkcji życiowych, respiratory i laryngoskopy.

Całość inwestycji spięto w projekt o nazwie „Poprawa jakości i dostępności świadczonych usług medycznych w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu”. Koszt jego realizacji to prawie 2,5 mln zł, z czego 2 mln to środki pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 241 tys. przekazał Urząd Marszałkowski w Łodzi (będący organem prowadzącym ośrodka), a 144 tys. dołożył szpital ze środków własnych.

Zmodernizowany SOR oficjalnie oddały do użytku władze samorządów województwa, powiatu i miasta: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, wicemarszałek Dariusz Klimczak, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Ryl, starosta sieradzki Mariusz Bądzior oraz prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14