^ Powrót na górę

 

 

Sieradzanie na Biegu Powstania Warszawskiego

Rozmiar tekstu:

bieg powstania
Z ponad 11 tysięcy uczestników 27. Biegu Powstania Warszawskiego ponad 40 przyjechało z powiatu sieradzkiego. Wyjazd już po raz czwarty z rzędu zorganizowało I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

– Od organizatorów odebrałam dla grupy sieradzkiej ponad 40 pakietów startowych, choć sieradzan wystartowało w tym biegu zapewne więcej. Część rejestrowała się na własną rękę i na własną rękę pojechała do Warszawy – mówi Jowita Królikowska, nauczycielka wychowania fizycznego w „Jagiellończyku”.

Do pokonania mieli 5 i 10 kilometrów. Biegli ulicami, na których 73 lata temu odbywały się powstańcze walki. Po drodze z głośników puszczano im odgłosy bitew ulicznych z lata 1944 r. Kto szczęśliwie dobiegł do mety, znajdującej się tuż przy stadionie „Polonii”, dostawał pamiątkowy medal. Na dystansie 5 km najszybciej przybiegł na nią Mariusz Giżyński, osiągając czas 14 minut i 44 sekund. Najlepszemu w biegu na 10 km Arkadiuszowi Gardzielewskiemu pokonanie tej odległości zajęło 30 minut i 55 sekund.

Wynik był oczywiście ważny, choć dla każdego indywidualnie. Zawodnicy nie przyjechali na BPW, żeby bić rekordy. W gronie czterdziestu kilku biegaczy, którzy na BPW przyjechali z Sieradza, byli uczniowie (obecni i byli), nauczyciele „Jagiellończyka” oraz gimnazjów i zespołów szkół ponadgimnazjalnych powiatu sieradzkiego.

Galeria zdjęć:

Sieradzanie na 27. Biegu Powstania Warszawskiego

T.O.