^ Powrót na górę

 

 

Konsultacje uchwały antysmogowej

Rozmiar tekstu:

uchwala antysmogowa
Władze samorządowe Województwa Łódzkiego rozpoczęły konsultacje w sprawie tzw. uchwały antysmogowej. Zakłada ona m.in. zakaz stosowania paliw najgorszej jakości oraz możliwość spalania paliw stałych jedynie w instalacjach spełniających najbardziej rygorystyczne normy.

Projekt uchwały został przyjęty przez Sejmik Województwa Łódzkiego, a następnie skierowany przez Zarząd Województwa do zaopiniowania wójtom, burmistrzom, prezydentom i starostom województwa. Swoje opinie może wyrazić każdy mieszkaniec. Włodarze mają na to miesiąc, a lokalna społeczność – 21 dni, licząc od daty zamieszczenia projektu w Biuletynie Informacji Publicznej.

Uwagi można zgłaszać:

– w formie pisemnej, kierując je na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź;

– ustnie do protokołu, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, w Wydziale Środowiska i Gospodarki Wodnej, pokój nr 411;

– za pomocą poczty elektronicznej, wysyłając na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bez konieczności sygnowania podpisem elektronicznym.

W dostosowaniu się do postanowień uchwały antysmogowej pomogą dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz z Unii Europejskiej. Niebawem ruszą konkursy z programów unijnych, mające ograniczyć zagrożenia smogiem w województwie łódzkim.

Do pobrania: projekt uchwały antysmogowej

T.O.