^ Powrót na górę

 

 

Dożynki Gminy Warta w Glinnie

Rozmiar tekstu:

dozynki
Tegoroczne dożynki gminne samorząd Gminy i Miasta Warta zorganizował w Glinnie. Mieszkańcy przystroili swoje domostwa, a sołectwa przygotowały dożynkowe wieńce. Uroczystości odbyły się na placu przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Możemy się cieszyć z tegorocznych obfitych zbiorów. Możemy się cieszyć, że żniwa przebiegły spokojnie i przy dobrej pogodzie. Możemy się cieszyć, iż szczęśliwie ominęły nas niszczące nawałnice. Wszystko to pozwala sądzić, że chleba nam przez cały rok nie zabraknie – mówił starosta Mariusz Bądzior.

Oficjalne uroczystości rozpoczęła polowa msza święta, celebrowana przez ks. kanonika Eugeniusza Budkowskiego, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Warcie. Wzięli w niej udział mieszkańcy Glinna i okolicznych wsi, poczty sztandarowe, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej i samorządowcy, w tym przedstawiciele Powiatu Sieradzkiego – oprócz starosty również radni powiatowi z Warty: Tomasz Baliński i Hubert Kamola.

Warckie święto plonów uświetniły występy kapel i zespołów młodzieżowych. Widzowie obejrzeli i wysłuchali „Jezioranek”, „Małych Jezioranek” oraz grup „Grażyna e Gino Band” i „Warta Folk Band”. Wystąpili także uczniowie Szkoły Podstawowej w Warcie i kabaret „Kapota”. Artystyczną część dożynek, a więc i całe święto, zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Fayerwerk”.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

20  21

22  23

24  25

26  27

28  29

30  31