^ Powrót na górę

 

 

Dożynki gminne w Grabówce

Rozmiar tekstu:

dozynki
Co roku gmina Burzenin organizuje swoje dożynki w innym sołectwie. W tym roku była to Grabówka. Podsumowanie tegorocznych żniw odbyło się na placu przy miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej.

Gospodarze oraz goście dożynek, którzy zabrali głos w oficjalnej części imprezy, podkreślali obfite tegoroczne zbiory. Starosta sieradzki Mariusz Bądzior nawiązał do spustoszeń, jakich niedawno dokonały nawałnice i huraganowe wiatry w wielu regionach kraju. – Nie wszędzie rolnicy mogą się cieszyć takimi wspaniałymi zbiorami. Tym bardziej więc mamy powody do radości, że u nas żniwa przebiegły spokojnie – mówił.

Uroczystość na placu przy remizie poprzedziła msza święta w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Pokaz dożynkowych obrzędów, wieńców i przyśpiewek przygotowały poszczególne sołectwa gminy Burzenin, a degustacje lokalnych potraw – gminne koła gospodyń wiejskich. O część muzyczną zadbały zespoły: „Veegas”, „Kapela znad Warty”, „Defis” i „Marjanki”.

W gminie, w której każdego roku organizowany jest Festiwal Mleka i Miodu, tego ostatniego nie mogło zabraknąć również i na dożynkach, bo oprócz chleba, starostowie dożynek – Jan Białczak i Justyna Wojtyżak – częstowali uczestników tym słodkim przysmakiem.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25

26  27

28  29

30  31