^ Powrót na górę

 

 

Kościerzyński Dzień Ziemniaka coraz bliżej

Rozmiar tekstu:

koscierzyn
Ziemniak marką regionu sieradzkiego? Właściwie dlaczego nie. Ma Buczek swoją truskawkę, która jest jej znakiem rozpoznawczym, to dlaczego Sieradzkie ma nie słynąć z ziemniaków? Promowanie ziemniaczanej marki to jeden z głównych celów zbliżającego się Kościerzyńskiego Dnia Ziemniaka.

KDZ odbędzie się na terenie oddziału Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Kościerzyn (gm. Wróblew), w niedzielę 17 września w godzinach 8 – 16.

Przez tych 8 godzin odwiedzający będą mieli do dyspozycji stoiska z najnowocześniejszym sprzętem do uprawy i zbioru ziemniaków (to dla profesjonalistów) oraz stoiska z roślinami ozdobnymi (dla osób niezwiązanych z uprawą).

Imprezy w Kościerzynie (zainteresowani wiedzą, że obok Dnia Ziemniaka ŁODR pod koniec maja organizuje jeszcze cieszące się ogromną popularnością Targi Rolniczo-Ogrodnicze) znane są z tego, że świetnie łączą część „profesjonalną” z „amatorską”. Każdy znajdzie więc coś dla siebie – i ten, kto żyje z uprawy ziemniaków, i ten, kto widuje je tylko na talerzu. Dla tych drugich przewidziano m.in. konkursy z ziemniakami w roli głównej.

Uczestnikom wydarzenia przygrywać i przyśpiewywać będą zespoły ludowe regionu sieradzkiego.

T.O.

1  2