^ Powrót na górę

 

 

VIII Sieradzki Jarmark Powiatowy „Z rodziną”

Rozmiar tekstu:

jarmark
Po raz ósmy na pl. Wojewódzkim w Sieradzu odbył się Jarmark Powiatowy – impreza promująca działalność gmin, stowarzyszeń i firm regionu sieradzkiego. W tym roku jarmark odbył się pod hasłem „Z rodziną”. Jego organizatorem był samorząd Powiatu Sieradzkiego.

Jarmark miał swoją część dożynkową, rozpoczętą mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Wieniec dożynkowy oraz obrzędowy chleb przygotowało sołectwo Glinno w gminie Warta.

Z kościoła uczestnicy przemaszerowali na pl. Wojewódzki, gdzie odbyła się główna część jarmarku, czyli prezentacje gmin zarówno na scenie (zespoły ludowe), jak i na stoiskach (stowarzyszenia oraz koła gospodyń wiejskich). Zaproszonych gości i wszystkich uczestników imprezy oficjalnie powitały władze Powiatu Sieradzkiego – starosta Mariusz Bądzior, wicestarosta Marek Kanicki i przewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego Henryk Waluda.

– To, co widzieliśmy w niedzielę po obu stronach placu Wojewódzkiego, doskonale wpisało się w nasze zamierzenia ujęte w haśle tegorocznego jarmarku. Naszym zamierzeniem było przyciągnięcie na imprezę całych rodzin i to się udało – skomentował starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Muzyczną gwiazdą VIII jarmarku był zespół „Enej”, którego występ zakończył powiatowe świętowanie na pl. Wojewódzkim. Przed nim na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe powiatu, artyści z gminnych ośrodków kultury, sieradzki zespół „Silent” oraz wokalistka Klaudia Pawlak znana jako „Leyla”. Imprezę prowadziła Elżbieta Sośnicka.

Galeria zdjęć: VIII Sieradzki Jarmark Powiatowy

T.O.