Zaproszenie na VI Kościerzyński Dzień Ziemniaka

Rozmiar tekstu:

koscierzyn
Promowanie ziemniaczanej marki to jeden z głównych celów zbliżającego się Kościerzyńskiego Dnia Ziemniaka. Szósta edycja imprezy odbędzie się w niedzielę 17 września w godz. 8 – 16 na terenie Łódzkiego Oddziału Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział Kościerzyn.

Udział w KDZ zapowiedziało ponad 100 wystawców: hodowców ziemniaków, producentów maszyn rolniczych, dystrybutorów środków ochrony roślin i nawozów, ogrodników, instytucji obsługi wsi i rolnictwa oraz firm przetwórczych. Będą też pokazy, kiermasze, konkursy (m.in. na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków) i występy artystyczne. Już o godz. 10 na scenie zagra i zaśpiewa zespół „Kumpele Wróbele” z Wróblewa, a od 13:30 na wyspie wystąpią kolejno: kapela „Podpora Rodziny” z Dzietrzkowic (gm. Łubnice, pow. wieruszowski), kapela „Paka Klonowiaka” z Klonowej i zespół „Melodia” ze Złoczewa.

Imprezy w Kościerzynie (zainteresowani wiedzą, że obok Dnia Ziemniaka ŁODR pod koniec maja organizuje jeszcze cieszące się ogromną popularnością Targi Rolniczo-Ogrodnicze) znane są z tego, że świetnie łączą część „profesjonalną” z „amatorską”. Każdy znajdzie więc coś dla siebie – i ten, kto żyje z uprawy ziemniaków, i ten, kto widuje je tylko na talerzu.

T.O.

1  2