^ Powrót na górę

 

 

VI Dzień Ziemniaka w Kościerzynie

Rozmiar tekstu:

koscierzyn
Wystawców było nieco mniej niż zwykle, ale gdyby oceniać tę imprezę po liczbie odwiedzających, było jak zawsze, czyli tłoczno. Mowa o Kościerzyńskim Dniu Ziemniaka pod hasłem „Jesień w polu i ogrodzie”.

Kiedy kilka tygodni wcześniej (26-27 sierpnia) w niedalekiej Kalinowej (gm. Błaszki) odbywały się Krajowe Dni Ziemniaka, sceptycy wieszczyli krach analogicznej imprezy w Kościerzynie. Jeżeli w ogóle mieli rację, to połowiczną, bo o ile wystawcy faktycznie nie byli tak liczni jak co roku, o tyle mieszkańcy okolicznych miejscowości dopisali jak zwykle. I nie wystraszyła ich nawet bardzo niepewna tego dnia (niedziela) pogoda.

– Kościerzyński Dzień Ziemniaka organizowany jest już po raz szósty i uznajemy to cały czas za jego początek. Z roku na rok, miejmy nadzieję, będzie nam się on coraz bardziej rozwijał – mówił dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach Włodzimierz Lewandowski.

Na kilkugodzinnej imprezie pokazało się około 100 wystawców – producentów maszyn, rolników zajmujących się uprawą ziemniaków, producentów środków ochrony roślin oraz pracowników obsługi wsi i rolnictwa. Były też pokazy, kiermasze, konkursy (m.in. na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków) i występy artystyczne zespołów: „Kumpele Wróbele” z Wróblewa, „Podpora Rodziny” z Dzietrzkowic (gm. Łubnice, pow. wieruszowski), „Paka Klonowiaka” z Klonowej oraz „Melodia” ze Złoczewa.

Organizatorem Kościerzyńskiego Dnia Ziemniaka jest Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Kościerzynie.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25

26  27