^ Powrót na górę

 

 

Pamięci zesłańców Sybiru

Rozmiar tekstu:

sybiracy
Sekretarz Powiatu Sieradzkiego Piotr Świderski, w imieniu sieradzkiego samorządu powiatowego, złożył kwiaty pod pomnikiem Sybiraków przy ul. Rycerskiej. Odbyły się tam obchody 78. rocznicy napaści radzieckiej na Polskę.

Najpierw w kościele garnizonowym przy ul. Kościuszki odbyła się msza święta w intencji pomordowanych i zaginionych na Wschodzie, walczących o wolną Polskę na wszystkich frontach II wojny światowej i tych, którzy zmarli po powrocie z katorgi.

Po nabożeństwie uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik „Pamięci Zesłańców Sybiru”, gdzie, zgodnie z ceremoniałem, odbyła się uroczystość. Odegrano hymn Polski, wciągnięto flagę na maszt i odczytano Apel Pamięci.

Muzyczną oprawę uroczystości zapewnił zespół „Apasjonata” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Sieradzu i sieradzka Miejska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wartę honorową pod pomnikiem zaciągnęli żołnierze 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. W uroczystości wzięła również udział kompania honorowa jednostki.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

22  23

24  25

26  27