^ Powrót na górę

 

 

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego

Rozmiar tekstu:

budzet obywatelski
„Każda mądra głowa głosuje dla Romanowa” – tak radny Łukasz Bitner na sesji Rady Powiatu Sieradzkiego reklamował budowę chodnika w Romanowie w gminie Błaszki. Inwestycja ta znalazła się na liście zadań do realizacji w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego.

– W ramach zadania planowana jest budowa chodnika z kostki brukowej na podbudowie z kruszywa stabilizowanego mechanicznie, wraz z wykonaniem koryta w gruncie i włożeniem krawężników. Minimalna szerokość chodnika to 1,5 m, długość: około 150 m. Celem zadania jest poprawa stanu bezpieczeństwa mieszkańców Romanowa oraz pozostałych uczestników ruchu na drodze wojewódzkiej nr 449 – mówił na sesji Łukasz Bitner.

Całkowity koszt tej inwestycji to 173 618 zł. Może ona uzyskać wsparcie z BO SWŁ, pod warunkiem uzyskania możliwie najwyższej liczby głosów mieszkańców województwa.

Mechanizm BO SWŁ opiera się na zgłaszaniu pomysłów przez lokalną społeczność województwa. Na poparcie każdej propozycji należy zebrać podpisy minimum 50 osób. Potem następuje weryfikacja i jeśli pomysł przejdzie ją pozytywnie, zostanie poddany głosowaniu mieszkańców. Tu ważna uwaga: każdy może głosować tylko raz na jedno przedsięwzięcie. Propozycje o największym poparciu zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w roku 2018.

11 września Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął ostateczną listę zadań dopuszczonych do głosowania, zgłoszonych do BO SWŁ na rok 2018. Teraz wszystko zależy od liczby głosów oddanych na poszczególne inwestycje. – Zachęcamy mieszkańców powiatu sieradzkiego do wzięcia udziału w głosowaniu. Od 2 do 22 października na parterze budynku Starostwa Powiatowego, tuż przy wejściu głównym obok portierni, dostępna będzie urna do głosowania – wyjaśnia Piotr Świderski, sekretarz Powiatu Sieradzkiego.

Głosować można również elektronicznie – za pośrednictwem strony bo.lodzkie.pl oraz drogą pocztową, poprzez wysłanie karty do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi: al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 8, 90-001 Łódź. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 30 listopada.

Po szczegółowe informacje na temat BO SWŁ odsyłamy na stronę internetową bo.lodzkie.pl.

Ostateczna lista zadań dopuszczonych do głosowania

T.O.