^ Powrót na górę

 

 

Jesień organowa w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

koncert
Rozpoczęła się Sieradzka Jesień Organowa, czyli cykl czterech koncertów w dwóch kościołach. Zainaugurował go występ Błażeja Musiałczyka, organisty Archikatedry w Gdańsku-Oliwie i zespołu gdańskich trębaczy barokowych – „Tubicinatores Gedanenses”.

Muzycy wystąpili w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu. Koncert rozpoczął się o godz. 19:00, tuż po wieczornej mszy świętej.

Na organach zagrał Błażej Musiałczyk, organista Archikatedry Oliwskiej. Towarzyszył mu zespół trębaczy „Tubicinatores Gedanenses” z kotlistą, w składzie: Paweł Hulisz, Piotr Kowalkowski, Emil Miszk, Wojciech Brzozowski i Paweł Szewczyk. Muzycy wykonali kilkanaście utworów m.in. Jana Sebastiana Bacha, Jana Van Eycka, Francoise-Andre Philidora i Georga Friedricha Haendla.

Na drugą odsłonę Sieradzkiej Jesieni Organowej zapraszamy w niedzielę 8 października do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Na fletni pana zagra Dumitru Harea z Mołdawii, a na organach – prof. Andrzej Chorosiński. Początek koncertu o godz. 19:00.

T.O.

1  2

4  5

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19