^ Powrót na górę

 

 

Budżet Obywatelski. Głosowanie rozpoczęte

Rozmiar tekstu:

budzet obywatelski
Starosta sieradzki Mariusz Bądzior zainaugurował głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Lokalne inwestycje można popierać do 22 października. Urna do głosowania znajduje się na parterze Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

Powiat Sieradzki koordynuje proces wybierania inwestycji do realizacji w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego w tej części subregionu zachodniego. – Tuż przy wejściu do starostwa znajduje się urna, do której można wrzucać wypełnione karty do głosowania. Na miejscu można również zapoznać się z listą zadań, na które mamy możliwość oddać głos. Warto dodać, że powiat sieradzki został zakwalifikowany do subregionu zachodniego, wraz z powiatami poddębickim, zduńskowolskim, pabianickim, łaskim, wieruszowskim, wieluńskim i pajęczańskim. Termin głosowania mija 22 października – mówi Mariusz Bądzior, starosta sieradzki.

Głosować można również elektronicznie – za pośrednictwem strony bo.lodzkie.pl oraz drogą pocztową, poprzez wysłanie karty do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi: al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 8, 90-001 Łódź, z dopiskiem: „Budżet Obywatelski – głosowanie”. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 30 listopada.

Zasady głosowania są proste: jedna osoba może oddać tylko jeden głos; punkty można przyznać maksymalnie 3 zadaniom (na jednej karcie do głosowania) w ramach jednego subregionu: 3 punkty dla inwestycji najbardziej – zdaniem głosującego – potrzebnej, oraz kolejno 2 i 1 punkt dla zadań niższych w hierarchii ważności.

Lista inwestycji dopuszczonych do głosowania w subregionie zachodnim województwa łódzkiego znajduje się tutaj.

T.O.