^ Powrót na górę

 

 

Sieradzka Jesień Organowa po raz ostatni

Rozmiar tekstu:

organy
W niedzielę 22 października o godz. 19:00 w sieradzkiej farze wystąpią organistka Ewa Sawoszczuk i akordeonista Maciej Drapiński. Będzie to ostatnia część Sieradzkiej Jesieni Organowej – cyklu koncertów z organami w roli głównej.

Ewa Sawoszczuk jest muzykiem instrumentalistą i menadżerem kultury. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów oraz Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu na wydziale Zarządzania i Marketingu. Artystka od lat koncertuje w Polsce i za granicą, zajmując się kameralistyką fortepianową, klawesynową i organową. Współpracuje z wieloma instrumentalistami i wokalistami – m.in. z sopranistką Izabelą Jaszczult, gitarzystą Piotrem Olszewskim oraz z akordeonistą Maciejem Drapińskim, z którym wystąpi w Sieradzu.

Maciej Drapiński również jest absolwentem bydgoskiej Akademii Muzycznej (klasa akordeonu). Brał udział w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych pedagogów – m.in. profesorów Jurija Szyszkina, Aleksandra Dmitriewa i Wladimira Cuchrana. Ma na swoim koncie udział w różnorodnych konkursach i festiwalach w kraju i za granicą. W 2011 r. został laureatem prestiżowego stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego „Młoda Polska” za szczególne osiągnięcia artystyczne.

Podczas koncertu w sieradzkiej kolegiacie artyści wykonają m.in. hymn „Ein feste Burg ist unser Gott” Marcina Lutra, tanga Astora Piazzoli oraz utwory Isaaca Albeniza.

T.O.