^ Powrót na górę

 

 

Pokaz walki wręcz na święto brygady

Rozmiar tekstu:

brygada
Żołnierze 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia dali efektowny pokaz walki wręcz. Widzami byli goście, zaproszeni do koszar z okazji święta jednostki, a polem walki – plac apelowy brygady.

Przed oczami obecnych rozegrały się sceny jak z filmów wojennych i sensacyjnych. Zamaskowani żołnierze zaprezentowali techniki obrony przed uzbrojonymi napastnikami i dali pokaz współdziałania na polu walki. Był to ostatni akcent uroczystego spotkania na placu apelowym, zorganizowanego z okazji 82. rocznicy utworzenia w Sieradzu jednostki wojskowej. O doniosłym fakcie wkroczenia do miasta żołnierzy 31. Pułku Strzelców Kaniowskich 19 października 1935 roku przypomniał podczas przemówienia dowódca 15. SBWD – płk Robert Krupa.

Przybyły na święto brygady dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb podkreślił wysoki poziom wyszkolenia i profesjonalizm sieradzkiego wojska. – Zasadnicza działalność służbowa brygady, ta, na której skupiacie się każdego dnia, oceniana jest bardzo wysoko, i to nie tylko przeze mnie i dowództwo Garnizonu Warszawa – mówił generał. Dowódca garnizonu zwrócił również uwagę na tłumy mieszkańców regionu, które wzięły udział w żołnierskim święcie: – Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek tak duża rzesza sympatyków wojska przyszła na uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, gdy nie jest to 3 maja, 15 sierpnia czy 11 listopada. Naprawdę życzyłbym sobie takich tłumów w stolicy.

Wśród zaproszonych na obchody gości byli także samorządowcy z regionu. Gratulacje i życzenia z okazji święta brygady i jubileuszu 82. rocznicy utworzenia Garnizonu Sieradz złożyły dowódcy jednostki m.in. władze Powiatu Sieradzkiego: przewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego Henryk Waluda, starosta sieradzki Mariusz Bądzior i wicestarosta Marek Kanicki.

Tradycyjnie dzień świętowania był jednocześnie dniem otwartych koszar. Zwiedzający (w dużej części byli nimi uczniowie szkół wszystkich szczebli, począwszy od przedszkolaków a skończywszy na uczniach klas mundurowych placówek ponadgimnazjalnych) obejrzeli m.in. sprzęt znajdujący się na wyposażeniu brygady, a także historyczną i współczesną broń strzelecką.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30

31  33

34  35

36  37

38  39

40  41