^ Powrót na górę

 

 

ŚDS pierwszy na prezentacjach artystycznych

Rozmiar tekstu:

sds rozdzaly
Kolejny sukces artystyczny Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach. Przygotowany przez placówkę spektakl „Kosmiczne urodziny” zajął pierwsze miejsce w XIII Jesiennych Prezentacjach Twórczości Artystycznej „Przez dziurkę od klucza – przygoda międzyplanetarna” w Aleksandrowie Łódzkim.

Konkurencja była ogromna: na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie rywalizowało 18 grup teatralnych z placówek województwa łódzkiego.

– Oprócz tego, że zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie, zdobyliśmy jeszcze nagrodę specjalną pani poseł na Sejm RP Agnieszki Hanajczyk – informuje Jolanta Nowicka, dyrektor ŚDS w Rożdżałach.

Dodajmy, że nie jest to pierwszy sukces sceniczny artystów z ŚDS. W ubiegłym roku przedstawienie bożonarodzeniowe, przygotowane przez mieszkańców i terapeutów ośrodka, uznano za najlepszy spektakl w konkursie „Święta na wesoło”. Zorganizował go Warsztat Terapii Zajęciowej w Tomaszowie Mazowieckim. Nagrodzona scenka przedstawia historię świętej rodziny, która tuż przed świętami Bożego Narodzenia próbuje wynająć mieszkanie. Pomysł na spektakl zrodził się po warsztatach teatralnych zorganizowanych w ŚDS oraz po wizycie jego podopiecznych w łódzkim teatrze „Arlekin”.

T.O.

1  2