^ Powrót na górę

 

 

„Na Sieradzkich Szlakach”. Podsumowanie roku

Rozmiar tekstu:

nss
Drukarnię opuściło ostatnie w tym roku wydanie kwartalnika „Na Sieradzkich Szlakach”. W Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie promujące ten numer i jednocześnie podsumowujące rok pracy redakcji.

O mijających 12 miesiącach w „NSS” tak mówi redaktor naczelny pisma Andrzej Ruszkowski: – Wydaliśmy cztery numery poświęcone kolejno powiatowi zduńskowolskiemu, gminie Klonowa, sieradzkiej farze oraz ogólnym tematom z regionu. W ostatnim wydaniu proponujemy m.in. opis Wągłczewa z 1813 roku, artykuł o zakonie kamedułek w Złoczewie i wspomnienia o strzelcu Walentym Similaku rodem z Wągłczewa.

Zespół redakcyjny „NSS” tworzą pasjonaci, regionaliści, amatorscy badacze przeszłości i tropiciele historycznych tajemnic. Za teksty, które piszą, nie oczekują zapłaty. W pokryciu kosztów druku czasopisma pomagają sponsorzy – ci stali, ale też i doraźni, którymi często są samorządy, zainteresowane pojawieniem się w piśmie tematów z tej czy innej gminy.

Kwartalnik wydaje sieradzki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej. Jego prezes Wiesława Sujecka już teraz zaprasza do lektury „NSS” w przyszłym roku. Tematyka kolejnych wydań dotyczyć będzie Widawy, Uniejowa i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Czwarty przyszłoroczny numer czasopisma poświęcony będzie różnym tematom dotyczącym historii ziemi sieradzkiej.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  25