^ Powrót na górę

 

 

Dzień Babci i Dziadka w Brąszewicach

Rozmiar tekstu:

braszewice
Babcie i dziadkowie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brąszewicach obejrzeli przedstawienia przygotowane i wykonane przez swoich wnuków. Młodsi uczniowie zaśpiewali piosenki, starsi – wystawili spektakle.

Dzieci z klas I-III zaprezentowały wiersze i piosenki. Klasa IV pokazała przedstawienie „Szczęśliwy książę”, a klasa VII adaptację baśni „Kopciuszek”. Piąto- i szóstoklasiści zaprezentowali dowcipy i krótkie scenki, nawiązujące do tematyką do święta babć i dziadków. Były też tańce w wykonaniu klas IV i VII oraz V i VI.

Spotkanie miało wymiar integracyjny na skalę całej miejscowości. – Działalność naszej placówki skupia się na współpracy między wszystkimi podmiotami szkoły i środowiskiem lokalnym, reprezentowanym przez rodziców i dziadków, co przyczynia się do podtrzymywania tradycji wielopokoleniowej w małej ojczyźnie: Brąszewicach – mówi dyrektor SP w Brąszewicach Janina Kurzaj.

Swój udział w świętowaniu mieli nie tylko dziadkowie, babcie i wnuczęta, ale również pokolenie pośrednie – rodzice uczniów, którzy przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

T.O.

1  2

3  4

5  5a

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25