^ Powrót na górę

 

 

Nowy mercedes dla ŚDS w Rożdżałach

Rozmiar tekstu:

sds
Kolejny samochód do przewozu osób, przekazany powiatowej jednostce. Środowiskowy Dom Samopomocy w Rożdżałach otrzymał nowego mercedesa, który będzie dowoził podopiecznych na zajęcia. Auto zostało zakupione dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na zakup mercedesa Powiat Sieradzki przeznaczył ze swojego budżetu 33 555 47 zł. Dofinansowanie z PFRON wyniosło 185 333 20 zł. Na całkowity koszt zakupu auta złożyło się również 90 tys. zł z rezerwy celowej wojewody łódzkiego.

– Jest to już drugi tego typu pojazd, przekazany jednostce powiatowej w ostatnim czasie. Od tygodnia identyczny mercedes służy uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior, który uroczyście wręczył dyrektor ŚDS Jolancie Nowickiej kluczyki do nowiutkiego samochodu.

Na uroczyste przekazanie auta przybył z Łodzi dyrektor oddziału PFRON Władysław Skwarka. Z władz powiatowych uczestniczyli w nim również: wicestarosta sieradzki Marek Kanicki oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu Krystyna Marcińczak.

Spotkanie zakończyło się przedstawieniem „Kosmiczne urodziny”, przygotowanym przez podopiecznych i terapeutów ŚDS. Jego twórcy zostali docenieni podczas 13. Jesiennej Prezentacji Twórczości Artystycznej „Przez dziurkę od klucza – przygoda międzyplanetarna” w Aleksandrowie Łódzkim. Za „Kosmiczne urodziny” otrzymali pierwszą nagrodę.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  17

18  19

20  21

22  23

24  25