^ Powrót na górę

 

 

W DPS powstanie Dom Dziennego Pobytu?

Rozmiar tekstu:

dps
Powiat Sieradzki chce w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu utworzyć Dom Dziennego Pobytu „Senior+”. W tym celu wnioskował w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim o dofinansowanie w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Według planów Powiatu, Dom Dziennego Pobytu powstanie (jako samodzielna jednostka) w wydzielonej części IV piętra budynku przy ul. Armii Krajowej. – Znajdzie się w nim miejsce dla około 20 seniorów powyżej 60. roku życia. Placówka będzie funkcjonowała przez co najmniej 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku przez przynajmniej 8 godzin dziennie. Uczestnicy zajęć będą mieli zagwarantowany dowóz oraz jeden ciepły posiłek w ciągu dnia – mówi Aleksandra Gadomska, dyrektor DPS w Sieradzu.

Utworzenie DDP musi być poprzedzone przygotowaniami, polegającymi choćby na dostosowaniu części obiektu do specyfiki tego typu placówki. Seniorzy muszą mieć do dyspozycji m.in. pomieszczenie kuchenne wraz z wyposażeniem, jadalnię, salę do kinezyterapii, szatnię, pokój zabiegowo-pielęgniarski oraz pomieszczenia do terapii zajęciowej, odpoczynku (z miejscami do leżenia) i spotkań.

Dotacja z programu „Senior+” pokryłaby aż 80 proc. wydatków na przygotowanie zaplecza DDP. Czy samorząd będzie mógł liczyć na dofinansowanie, dowiemy się w maju.

T.O.