^ Powrót na górę

 

 

Ksiądz biskup z wizytą w sieradzkim DPS

Rozmiar tekstu:

dps
Biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering spotkał się z mieszkańcami i pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu. Towarzyszyli mu proboszczowie okolicznych parafii. Okazją do tej wizyty duszpasterskiej był Światowy Dzień Chorego.

Prawie dwugodzinny pobyt w DPS Jego Ekscelencja ks. biskup rozpoczął od spotkania z mieszkańcami i personelem placówki. – Każda taka wizyta jest dla mnie bardzo poruszająca. Starość i cierpienie to zawsze trudna sprawa, wymagająca z jednej strony olbrzymiego wysiłku schorowanej osoby, a z drugiej zaangażowania i zrozumienia przez terapeutów i pracowników obsługi – mówił Wiesław Alojzy Mering.

Wraz z JE ks. biskupem mieszkańców i personel „Bankowca” odwiedzili księża z zaprzyjaźnionych parafii. Byli wśród nich m.in. sieradzcy proboszczowie: ks. infułat Marian Bronikowski z parafii Wszystkich Świętych i ks. prałat Mirosław Miłek z parafii Najświętszego Serca Jezusowego, a także proboszcz parafii Burzenin Paweł Doruch, duchowy opiekun mieszkańców filii DPS w Witowie, i ks. Ryszard Kokoszka z kościoła NSJ na os. Jaworowym, kapelan DPS-u.

Wizytę zakończyła wspólna modlitwa w miejscowej kaplicy. Oprócz mieszkańców i obsługi wzięła w niej udział dyrekcja placówki z dyrektor Aleksandrą Gadomską oraz wicestarosta sieradzki Marek Kanicki.

Sobotnie spotkanie w DPS było częścią sieradzkich obchodów Światowego Dnia Chorego. Ich elementem była również msza święta w kościele NSJ, odprawiona pod przewodnictwem JE Wiesława Alojzego Meringa. Podczas nabożeństwa ks. biskup udzielił sakramentu namaszczenia chorych.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  31