^ Powrót na górę

 

 

Koło wędkarskie „Boleń” po podsumowaniu

Rozmiar tekstu:

wedkarze
Wędkarzy nam co prawda ubywa, ale powalczymy o nowych – zapowiedział prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „Boleń” przy PKS w Sieradzu Józef Mikołajczyk podczas spotkania podsumowującego miniony rok.

Malejąca liczba wędkarzy była przedmiotem dyskusji na wielu ubiegłorocznych spotkaniach zarządu „Bolenia”. – Problem jest złożony. Musimy wszyscy, nie tylko zarząd, zastanowić się, jak skłonić wędkarzy do powrotu, a nowych do wstąpienia do naszego Koła – mówił prezes.

Na podsumowaniu sezonu wędkarze z KPZW „Boleń” spotykają się raz do roku, a co cztery lata organizują zebrania większe i wybierają na nich władze Koła na kolejną kadencję. Spotkania odbywają się na sali „C” Starostwa Powiatowego. Regularnie bierze w nich udział starosta sieradzki Mariusz Bądzior, występujący w podwójnej roli – jako gospodarz obiektu i jako członek Koła.

Od kilku lat członkowie „Bolenia” korzystają z nowego miejsca do organizacji zawodów. Jest nim zbiornik przeciwpożarowy w miejscowości Kolasa (gmina Sieradz). Wędkarze przenieśli się tam ze starorzecza Kamolne Doły (gm. Burzenin), częściowo zasypanego w 2012 roku ze względu na przebiegającą tamtędy drogę ekspresową S8.

Na 2018 rok wędkarze zaplanowali osiem turniejów, począwszy od 25 marca (I Grand Prix Koła), a zakończywszy na 21 października (zawody kończące sezon). Nie zabraknie corocznych zawodów o puchar prezesa PKS Sieradz (2 czerwca) i turnieju z okazji Dnia Dziecka (dzień później).

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  17

18  19