^ Powrót na górę

 

 

Są pieniądze na Dom Dziennego Pobytu

Rozmiar tekstu:

1
To już pewne: w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu powstanie Dom Dziennego Pobytu. Powiat Sieradzki – jako jedyny samorząd powiatowy z województwa łódzkiego – pozyskał na jego utworzenie prawie 200 tys. zł dofinansowania z programu wieloletniego „Senior+”.

Listę wniosków przewidzianych do dofinansowania podpisała już minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W rankingu znalazło się 214 samorządów z całego kraju. Łączna kwota ministerialnego dofinansowania do wszystkich domów dziennego pobytu wyniosła 35,5 mln zł.

Z tej kwoty 199 880 22 zł otrzyma Powiat Sieradzki. DDP powstanie w budynku DPS-u przy ul. Armii Krajowej 34. Znajdzie się w nim miejsce dla 20 osób w wieku powyżej 60 lat.

Dotacja pokryje 80 proc. wydatków na przygotowanie zaplecza nowej jednostki. Będzie ona funkcjonowała przez co najmniej 5 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku przez przynajmniej 8 godzin dziennie. Uczestnicy zajęć będą mieli zagwarantowany dowóz oraz jeden ciepły posiłek w ciągu dnia.

T.O.