^ Powrót na górę

 

 

Sieradzkie Targi Pracy i Doradztwa Zawodowego

Rozmiar tekstu:

targi pracy
Każde przedsięwzięcie, które pomoże zmniejszyć bezrobocie w powiecie sieradzkim, może liczyć na moje poparcie – zapewniał starosta sieradzki Mariusz Bądzior, współorganizator II Sieradzkich Targów Pracy i Doradztwa Zawodowego.

W środę 28 lutego w sali „C” Starostwa Powiatowego wystawiło się kilkadziesiąt firm, instytucji i służb szukających pracowników. Były wśród nich największe przedsiębiorstwa z regionu, jak „Scanfil”, „Medana” czy „Sommer”, ale nie brakowało i pracodawców państwowych – policji, straży pożarnej, wojska i służby więziennej. Przedstawiły ponad 300 ofert pracy.

– Targi są platformą, na której spotykają się podmioty gotowe zatrudniać i osoby szukające pracy. Po zainteresowaniu tą formą poznawania rynku pracy, zwłaszcza młodzieży, widać, że jest na nią zapotrzebowanie – mówi Janusz Grochmalski z sieradzkiego oddziału Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, które wraz ze starostą i Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu współorganizowało targi.

Sala była podzielona na trzy strefy – strefę przedsiębiorczości, strefę edukacji i doradztwa zawodowego oraz strefę ofert pracy. W pierwszej zainteresowani mogli się skonsultować z przedstawicielami instytucji wsparcia rynku pracy. W drugiej pracownicy placówek doradczych i edukacyjnych udzielali porad na temat kierunków kształcenia i profilu zawodowego. W trzeciej natomiast odwiedzający zapoznawali się z propozycjami zatrudnienia w firmach regionu sieradzkiego.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25