^ Powrót na górę

 

 

Budżet Obywatelski SWŁ na 2019 rok

Rozmiar tekstu:

budzet obywatelski
Rusza druga edycja projektu Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego. Do rozdysponowania będzie w tym roku kwota o trzy miliony większa od ubiegłorocznej.

– Po bardzo dobrym przyjęciu przez lokalne społeczności pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, w której oddano ponad 100 tys. głosów na zadania o wartości 5 mln zł, będziemy konsekwentnie kontynuować tę inicjatywę. Dlatego na kolejną edycję przeznaczyliśmy aż 8 mln zł, aby dzięki nim zrealizować jeszcze więcej pomysłów mieszkańców naszego regionu – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Idea budżetu obywatelskiego opiera się na mobilizacji mieszkańców. Wszystko zaczyna się od oddolnego pomysłu. Na jego poparcie należy zebrać podpisy minimum 50 osób akceptujących propozycję. Jest ona następnie weryfikowana przez Urząd Marszałkowski i jeżeli przejdzie ten etap pozytywnie, zostaje poddana głosowaniu mieszkańców. Na dofinansowanie mogą liczyć propozycje o największym poparciu. Można zgłaszać projekty społeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne lub ekologiczne, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Zgłoszenie propozycji zadania będzie można przesłać mailem, pocztą lub osobiście złożyć w Urzędzie Marszałkowskim.

Ubiegłoroczna edycja BO SWŁ zakończyła się sukcesem przede wszystkim dla mieszkańców miejscowości Romanów w gminie Błaszki. Dzięki inicjatywie jej mieszkańca Sebastiana Bożka, który złożył wniosek o dofinansowanie w ramach BO, we wsi powstanie w tym roku nowy chodnik.

Szczegółowe informacje o budżecie obywatelskim oraz potrzebne formularze znajdują się na stronie internetowej www.bo.lodzkie.pl.

T.O.