^ Powrót na górę

 

 

Dyrektor PCPR z medalem od prezydenta

Rozmiar tekstu:

1
Krystyna Marcińczak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu, została odznaczona brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Medal odebrała z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Krystyna Marcińczak znalazła się w gronie 25 osób – pracowników instytucji opieki społecznej – z całej Polski, które 21 listopada wzięły udział w uroczystości wręczenia odznaczeń, zorganizowanej w Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie. Oprócz Bronisława Komorowskiego, w gali wzięli również udział: Irena Wóycicka, sekretarz stanu w KPRP, Joanna Staręga-Piasek, doradca prezydenta, oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

– Obchodzimy 25-lecie polskiej wolności i myślami wracamy do tamtych dni, formułowanych wtedy własnych obaw i nadziei – mówił prezydent Komorowski. Podkreślił również, że za każdym odznaczeniem kryją się ludzie, a czasami całe środowiska, które czynią bardzo wiele dobrego. Na koniec podziękował za wszystkie zasługi, które czynią Polskę lepszą i zwrócił się bezpośrednio do przybyłych z całej Polski pracowników opieki społecznej: – Jesteście pośrednikami między ludźmi w najtrudniejszej sytuacji a państwem.

Medale za Długoletnią Służbę przyznaje prezydent RP za staż pracy: brązowy po 10 latach pracy zawodowej, srebrny po 20 latach i złoty po 30 latach pracy.

T.O.

2  3

4  5

6  7

8  9

10  11