^ Powrót na górę

 

 

XXVIII targi w Kościerzynie

Rozmiar tekstu:

targi koscierzyn
Przed nami jedna z największych imprez plenerowych w regionie sieradzkim: Targi Rolniczo-Ogrodnicze w Kościerzynie (gmina Wróblew). Odbędą się one w weekend 26-27 maja w godzinach 8:00-16:00.

Przedsięwzięcie organizuje Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łodzi z siedzibą w Bratoszewicach w swoim oddziale w Kościerzynie. Wśród wystawców znajdziemy m.in. producentów i dystrybutorów środków do produkcji rolniczej i ogrodniczej, firmy nasienne, przedsiębiorstwa budowlane i wyposażenia wnętrz, producentów urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, hodowców krzewów ozdobnych oraz instytucje obsługi wsi i rolnictwa, jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego czy Państwowa Inspekcja Pracy. Swoją ofertę przedstawią również firmy przetwórcze, spożywcze, mleczarskie, wędliniarskie i piekarnicze.

Listę atrakcji wzbogacą konkursy – na najsmaczniejszą potrawę lokalną, najlepszą maszynę targów, najbezpieczniejszą maszynę targów i najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne. Dodatkowo w niedzielę organizatorzy zapraszają na wystawę drobnego inwentarza.

T.O.

plakat