^ Powrót na górę

 

 

Ochrona prawna jednostki tematem konferencji

Rozmiar tekstu:

san
Już po raz trzeci w Starostwie Powiatowym w Sieradzu spotkali się eksperci z dziedziny prawa i administracji – uczestnicy konferencji naukowej organizowanej przez Społeczną Akademię Nauk w Sieradzu. Tym razem dyskutowali o jednostce jako przedmiocie ochrony prawnej.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa jest efektem współpracy sieradzkiego samorządu powiatowego z SAN. – Miło nam po raz trzeci gościć w naszych progach uczestników tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Pewnie wiele osób zastanawia się, czy urząd to dobre miejsce na spotkanie naukowe. Odpowiadam: jak najbardziej, bo to tutaj teoria łączy się z praktyką, a ten, kto dobrze pozna jedno i drugie, ma zapewniony sukces zawodowy – powiedział podczas otwarcia konferencji wicestarosta sieradzki Marek Kanicki.

Skąd akurat taka tematyka konferencji? – Jest to kontynuacja naszego ubiegłorocznego spotkania, na którym mówiliśmy o dobru wspólnym. Wieńcząca konferencję dyskusja zakończyła się przywołaniem tematu jednostki i jej ochrony prawnej – wyjaśniła dziekan sieradzkiego Wydziału Administracji SAN, dr Agnieszka Korzeniowska-Polak.

Referaty wygłosiło 21 prelegentów m.in. z uniwersytetów w Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu, Politechniki Warszawskiej, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

T.O.

1  3

4  5

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15