^ Powrót na górę

 

 

Kupując obraz, ratujesz klasztor

Rozmiar tekstu:

aukcja
Okazja dla miłośników sztuki. 6 grudnia (sobota) w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Sieradzu zorganizowana zostanie aukcja obrazów kilkunastu autorów. Dochód będzie przeznaczony na prace renowacyjne klasztoru.

Licytacji przyświeca hasło „Ratujmy klasztor!”, wzywające do podjęcia działań na rzecz renowacji tego najstarszego zabytku architektonicznego Sieradza. Podominikański klasztor XIII-wieczny w 1922 roku stał się siedzibą Zgromadzenia Sióstr Urszulanek i już wówczas rozpoczęły się starania o odtworzenie zniszczonej przez czas klasztornej substancji.

Chociaż wiele już udało się zrobić, sporo jeszcze do zrobienia pozostało, a pomóc w tym mają takie akcje, jak planowana aukcja obrazów. Przekazali je na licytację artyści z regionu sieradzkiego – z Sieradza, Zduńskiej Woli i Widawy), ale też z dalszych regionów kraju: Kazimierza Dolnego, Żywca, Mysłowic, Krakowa i Częstochowy. Aukcję uświetni recital gitarowy w wykonaniu Magdaleny Kowalczyk.

Ceny wywoławcze będą się kształtować od 300 do 2000 złotych. Obrazy znajdują się w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu (ul. Kościuszki 3) i do 3 grudnia można je tam obejrzeć. Ich fotografie zamieszczone są na stronach internetowych www.bwasieradz.pl i www.klasztor-sieradz.pl. My pokazujemy je poniżej.

Aukcja odbędzie się 6 grudnia o godz. 17 w klasztorze, przy ul. Dominikańskiej 16.

T.O.

andala  andala1

borowski  borowski1

frackiewicz  kacperek

kacperek1  kacperekm

kacperekm1  klimczyk

klimczyk1  kotowicz

kotowicz1  kotowicz2

lubaszka  lubaszka1

nowak  nowak1

nowicka  nowicka1