^ Powrót na górę

 

 

Jubileusze w parafii Najświętszego Serca Jezusowego

Rozmiar tekstu:

sp8
Ksiądz kanonik Zenon Banasiak z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu obchodzi w tym roku 60-lecie kapłaństwa. Między innymi z tej okazji w kościele na os. Jaworowym ks. biskup Stanisław Gębicki poprowadził mszę świętą.

Intencji mszalnych było więcej. Oprócz pięknego jubileuszu ks. kan. Zenona Banasiaka, swoje święto miał również ks. kan. Ryszard Nowicki, obchodzący 35-lecie kapłaństwa. Za wieloletnią pracę duszpasterską dziękowali kapłanom nie tylko wierni, ale również sieradzcy samorządowcy z przedstawicielami Powiatu Sieradzkiego – wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Janem Hankiewiczem i członkiem Zarządu Powiatu Michałem Wzgardą.

– Jako przedstawiciel władz Powiatu Sieradzkiego jestem wdzięczny za umacnianie wiary osobistym świadectwem życia i głoszenie Słowa Bożego lokalnej wspólnocie. Rocznica święceń kapłańskich to niezwykły dzień nie tylko dla księży, ale i dla parafian, którzy wspólnie z kapłanami cieszą się tą chwilą i wspominają dni, w którym księża zaczęli pełnić swoje obowiązki – mówił Jan Hankiewicz, odczytując list gratulacyjny w imieniu starosty sieradzkiego Mariusza Bądziora.

Nabożeństwo było również sumą odpustową dziękczynną za 100 lat istnienia Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu. Z okazji rocznicy placówka otrzymała sztandar. Podczas mszy ks. bp Stanisław Gębicki dokonał jego uroczystego poświęcenia.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

16  17

20  21

22  23

24  25