^ Powrót na górę

 

 

Wyniki wyborów samorządowych w powiecie sieradzkim

Rozmiar tekstu:

wybory
Bez zmian m.in. w gminach Sieradz, Warta, Złoczew, Wróblew, Brąszewice i Brzeźnio, nowi włodarze w Sieradzu, Błaszkach i Goszczanowie. Wybory sporo zmieniły w strukturach władz samorządowych regionu.

Wyniki są częściowo jeszcze nieoficjalne, ale nawet jeśli zostaną podliczone dokładnie, nie powinno być zasadniczych zmian.

Pierwsza tura 16 listopada przyniosła zmiany tylko w 1 gminie – Goszczanów, gdzie wójtem został startujący z własnego komitetu Łukasz Siewior. Konkurentów zdecydowanie pokonali dotychczasowi wójtowie gmin Wróblew (Tomasz Woźniak), Brąszewice (Karol Misiak) i Klonowa (Dariusz Perdek). Swoje stanowiska zachowali również włodarze Burzenina (Jarosław Janiak) i Brzeźnia (Dorota Kubiak), którzy nie mieli kontrkandydatów.

W pozostałych gminach sytuacja rozstrzygnęła się w II turze. Według nieoficjalnych informacji, funkcje burmistrzów gmin Złoczew, Sieradz i Warta pełnić będą dotychczasowi włodarze: Jadwiga Sobańska, Jarosław Kaźmierczak i Jan Serafiński.

Dwie największe zmiany tych wyborów nastąpiły w Sieradzu i Błaszkach. Zarówno Jacek Walczak, prezydent Sieradza, jak i Piotr Świderski, burmistrz Błaszek, nie zachowają stanowisk na kolejne cztery lata. W II turze mieszkańcy Sieradza wybrali Pawła Osiewałę, zaś lokalna społeczność gminy i miasta Błaszki poparła Karola Rajewskiego.

T.O.