^ Powrót na górę

 

 

Festiwal „Kolory Polski” w powiecie sieradzkim

Rozmiar tekstu:

kolory polski
Gratka dla melomanów. Filharmonia Łódzka w ramach Wędrownego Festiwalu „Kolory Polski” zaplanowała w tym roku trzy koncerty w powiecie sieradzkim: 8 lipca (niedziela) w Brzeźniu, 21 lipca (sobota) w Warcie i 12 sierpnia (niedziela) w Sieradzu.

„Kolory Polski” pojawią się w te wakacje w 20 miejscach. Festiwal zainaugurowała 16 czerwca Anita Lipnicka, która wraz z zespołem „The Hats” wystąpiła w Stacji Nowa Gdynia z koncertem „Miód i dym”. Wakacyjny cykl muzyczny zakończy się 31 sierpnia koncertem finałowym Marcina Wyrostka i zespołu „Corazon” w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Po drodze artyści „Kolorów Polski” wystąpią w kilkunastu miejscach województwa łódzkiego, w tym trzykrotnie w powiecie sieradzkim.

Pierwszy koncert zaplanowano już na 8 lipca w kościele pw. Świętego Idziego w Brzeźniu. Zaśpiewa tam Beata Przybytek przy akompaniamencie gitarzystów Andrzeja Gondka i Adama Kowalewskiego oraz klawiszowca Bogusława Kaczmara i perkusisty Filipa Mozula. Artyści wykonają utwory: „You Can Come To Me”, „Today Girls Don’t Cry”, „Priceless Cure”, „Z rozpaczy blues”, „Nie wiadomo”, „Delicate Flower”, „Out of Control”, „The Shadow Age”, „Rozważna czy romantyczna”, „A Lady Wants To Forget”, „Heavy Rain”, „I Had a Chat” i „Dotyku motyl”. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Niecałe dwa tygodnie później, w sobotę 21 lipca, również o godz. 19:00, w klasztorze Ojców Bernardynów wystąpią: grupa „Młynarski Plays Młynarski” i Gaba Kulka. Koncert będzie nosił tytuł „Fruwa twoja marynara”. W programie utwory: „Nie ma jak u mamy”, „Panowie, bądźcie dla nas dobrzy na zimę”, „Fruwa twoja marynara”, „Ogrzej mnie”, „12 godzin z życia kobiety”, „Rosemary’s Baby”, „Podchodzą mnie wolne numery”, „Piosenka starych kochankow”, „O tych, co się za pewnie poczuli”, „La Valse du mal”, „Lubię wrony” i „Szara kolęda”.

Po raz ostatni tegoroczne „Kolory Polski” zawitają do powiatu sieradzkiego 12 sierpnia. Miejscem koncertu będzie scena plenerowa na Wzgórzu Zamkowym w Sieradzu. Łódzki kwartet „L.Stadt” zaprezentuje tu utwory ze swojej płyty „L.Story”, m.in. „Oczy kamienic”, „Halo”, „Pozwol zasnąć / Idzie sen”, a także kompozycje premierowe. „L.Stadt” wystąpi o godz. 18:00.

T.O.