^ Powrót na górę

 

 

IX Sieradzki Jarmark Powiatowy - 9 września 2018 r.

Rozmiar tekstu:

KARTA ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W JARMARKU

sieradzki jarmark powiatowy plakat a3

 

 

ROZMIESZCZENIE STOISK

plac przed SP

 

plac przy um

 

PATELNIA PLENEROWA

W trakcie trwania Jarmarku, zapraszamy wszystkich uczestników do degustacji dań z Patelni Plenerowej w godzinach 14.00-18.00 zostaną przygotowane TRZY potrawy niespodzianki. Zapraszamy!

 

1  jarmark

 

DZIEŃ DAWCY SZPIKU NA JARMARKU POWIATOWYM

Sieradzki Jarmark Powiatowy to nie tylko promocja regionu, występy gwiazd i dobra zabawa. Każdego roku wiele osób korzysta z bezpłatnych badań i porad specjalistów. IX Edycja  Jarmarku będzie wyjątkowa. Oprócz możliwości sprawdzenia swojego stanu zdrowia, przybyli goście będą mogli zrobić coś dla chorych na białaczkę.Czasem przeszczepienie komórek macierzystych lub szpiku jest jedyną szansą na powrót chorego do zdrowia. Tylko 25 % Pacjentów potrzebujących przeszczepienia znajduje dawcę w rodzinie. Reszta chorych potrzebuje przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego.Każdy z nas może znaleźć się w tej trudnej sytuacji. Na szczęście też prawie każdy człowiek w przedziale wiekowym 18-55 lat może pomóc, to bardzo proste! Wystarczy 9 września zrealizować pięć punktów:

1. przyjść na IX Sieradzki Jarmark Powiatowy,

2. zgłosić się do punktu DKMS na Placu Wojewódzkim,

3. odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez wolontariuszy DKMS,

4. wypełnić formularz rejestracyjny,

5. pobrać pałeczkami wymaz z wewnętrznej strony policzka i gotowe!
Później pozostaje już tylko czekać.

Ciebie to nic nie kosztuje, a dla Twojego genetycznego bliźniaka to cenny gest i szansa na życie. Chcesz wiedzieć więcej? NASZPIKUJ SIĘ WIEDZĄ na stronie www.dkms.pl.

 

dkms

 

RAKOOBRONA

W czarnym namiocie kampanii Rakoobrona lekarz dermatolog bezpłatnie przebada znamiona pod kątem czerniaka skóry. Wrzesień to idealny moment na powakacyjny przegląd ciała i sprawdzenie, czy zmiany, które pojawiły się latem na skórze bądź niedawno uległy modyfikacji, powinny niepokoić.

Już 9 września br. w godz. 13.00-18.00 osoby, które ustawią się w kolejce, będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji z dermatologiem. Badania zmian barwnikowych pod kątem czerniaka skóry odbędą się w czarnym namiocie kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona.

Konsultacja jest bezbolesna, nieinwazyjna i trwa zaledwie kilka minut. Lekarz bada znamiona za pomocą dermatoskopu. Na badanie nie ma zapisów, natomiast obowiązuje kolejka, dlatego warto przyjść wcześniej, aby mieć pewność, że zostanie się przebadanym. Osoby, które odwiedzą czarny namiot akcji, będą mogły również porozmawiać z organizatorami programu o profilaktyce raka płuca i raka szyjki macicy, poznać proste zasady pozwalające zminimalizować ryzyko zachorowania na nowotwór.

Rakoobrona czarny CMYK

Badanie znamion pod kątem czerniaka

MAMMOGRAFIA

Łączy Nas Kobiecość" to 7 edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. Weź udział w akcji i wykonaj badanie mammograficzne, a otrzymasz prezent w postaci kosmetyku z oferty drogerii Rossmann.

Badanie wykonasz w mammobusie 9 września 2018 w SIERADZU, na IX SIERADZKIM JARMARKU POWIATOWYM, na placu Wojewódzkim.

Zapisz się na mammografię telefonicznie pod numerami: 42 254 64 10 ; 517 544 004 lub przez Internet na stroniewww.medica.org.pl

Więcej informacji o akcji na stronach: www.laczynaskobiecosc.pl, www.salvemedica.ploraz na profilu Łączy Nas Kobiecość na Facebooku.

Plakat ŁNK Sieradz 2018