^ Powrót na górę

 

 

Z najlepszymi życzeniami dla KGW Rzechta

Rozmiar tekstu:

kgw rzechta
Koło Gospodyń Wiejskich w Rzechcie (gmina Sieradz) liczy sobie już 50 lat. W minioną sobotę (7 lipca) panie obchodziły jubileusz, organizując uroczyste spotkanie w miejscowej Szkole Podstawowej.

„50 lat już mija, jak działalność swą Koło w Rzechcie rozwija. Szczytne cele zawsze miało, dzieło przodków pielęgnowało. Dzięki niemu wieś wypiękniała, z zapomnienia ocalała. Tak działają z Rzechty panie, zawsze razem ramię w ramię. Razem śpiewają, tańczą, haftują, tradycję przodków tak podtrzymują” – tak reklamuje swoją działalność KGW w Rzechcie na okolicznościowej ulotce. Trudno sobie wyobrazić lepszą okazję do śpiewania i tańczenia, jak jubileusz 50-lecia KGW.

W sobotnie popołudnie prezes KGW w Rzechcie Krystyna Polińska przyjęła gratulacje i życzenia od władz gminnych i powiatowych, od zaprzyjaźnionych Kół i organizacji społecznych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło i przedstawicieli Powiatu Sieradzkiego.

– Dziękuję Wam za trud i wysiłek włożony w zachowanie kultury i tradycji Rzechty, Gminy Sieradz i Powiatu Sieradzkiego, wychowanie młodego pokolenia Polaków, kształtowanie w rodzinnych domach i środowisku postaw moralnych, a także za bezinteresowną działalność społeczną w środowisku wiejskim. Życzę, by nie zabrakło wam zdrowia, a praca społeczna na rzecz lokalnej wspólnoty niech dostarcza zadowolenia i satysfakcji. Niech wasza działalność pozostawi taki ślad, aby młode pokolenie ochoczo was naśladowało i wspominało – mówił starosta sieradzki Mariusz Bądzior. Życzenia gospodyniom złożyli również: Henryk Waluda, przewodniczący Rady Powiatu oraz Jan Hankiewicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego.

Obchodom towarzyszyły wystawy kronik i rękodzieła oraz krótki koncert pieśni ludowo-biesiadnych.

T.O.

1  2

3  4

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25