^ Powrót na górę

 

 

Integracja w Brąszewicach

Rozmiar tekstu:

braszewice
Społeczność Brąszewic bawiła się na festynie rodzinnym, uczestnicząc m.in. w rozgrywkach piłkarskich i przedstawieniu, odegranym przez rodziców dzieci z miejscowego przedszkola. Muzyczną gwiazdą festynu był zespół Szalone Gitary.

Bajka „Smerfy” na scenie pikniku była wspólnym dziełem rodziców Publicznego Przedszkola w Brąszewicach. Wcześniej juniorzy i ich rodzice rywalizowali na boisku w meczu piłki nożnej. Nagrodą dla zwycięzców był Puchar Wójta Gminy Brąszewice.

Sporo było atrakcji muzycznych. Rozpoczął je występ Klaudii Pawlak (LeyLa). Główną gwiazdą była grupa Szalone Gitary, której repertuar opiera się na przebojach m.in. Czerwonych Gitar, Skaldów i Niebiesko-Czarnych. Z lokalnych wykonawców wystąpiła jeszcze kapela z Klonowej: Paka Klonowiaka.

– Mimo że społeczności małych miejscowości i gmin zazwyczaj doskonale się znają, bo spotykają się na co dzień, jednak okazji do działania we wspólnym celu mają niewiele. A właśnie na tym polega integracja. Dlatego im więcej takich przedsięwzięć, tym lepiej – mówił do uczestników festynu starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji dla najmłodszych – zabawy animacyjne, konkursy, dmuchane zamki, maskotki XXL i malowanie twarzy.

T.O.

1  2

3  4

6  5

7  8