^ Powrót na górę

 

 

Ćwierćwiecze Koła PZW „Amur”

Rozmiar tekstu:

wedkarze
Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Amur” w Sieradzu obchodzi jubileusz 25-lecia. Z tej okazji na zbiorniku „Strumień” w Chojnem odbyły się towarzyskie zawody wędkarskie.

Historia „Amura” zaczęła się 30 listopada 1992 roku. Tego dnia zarząd sieradzkiego okręgu PZW przyjął uchwałę o utworzeniu koła wędkarskiego, składającego się z byłych i czynnych pracowników Zakładu Karnego w Sieradzu.

– Składam serdeczne gratulacje oraz podziękowania dla wszystkich członków koła za pracę na rzecz rozwoju i upowszechniania wędkarstwa, a także za tworzenie dla mieszkańców możliwości rozwijania zainteresowań zdrowym stylem życia i aktywnymi formami spędzania wolnego czasu – mówił starosta sieradzki Mariusz Bądzior podczas spotkania z wędkarzami.

Obecnie „Amur” liczy 55 członków. – Jesteśmy małym kołem, jednakże staramy się być czynnymi przedstawicielami związku wędkarskiego, co między innymi przejawia się w organizowaniu corocznych zawodów wędkarskich. Koledzy z naszego koła biorą udział w licznych zawodach organizowanych na szczeblu powiatu, Okręgu PZW Sieradz czy też zawodach Grand Prix. Również koledzy z naszego koła należą do Straży Rybackiej oraz są sędziami klasy podstawowej i okręgowej – mówi prezes koła „Amur” Robert Stępiński.

Z okazji jubileuszu na zbiorniku „Strumień” w Chojnem zorganizowano zawody wędkarskie o puchar 25-lecia. Główną nagrodę wywalczył Grzegorz Gotkowicz.

T.O.

1  2

3  4

5  7

8  9

10  11

12  13

14  15