^ Powrót na górę

 

 

Demografia powiatu sieradzkiego

Rozmiar tekstu:

demografia
W 2017 roku wymeldowało się z powiatu sieradzkiego ponad 1200 osób. Zameldowało się niewiele powyżej 1000, co oznacza, że powiatowi ubyły dwie setki mieszkańców. Jak to wygląda w podziale na gminy, pokazuje zestawienie Głównego Urzędu Statystycznego, udostępnione przez sieradzki oddział tej instytucji.

Na początek pozytywy. Ujemny wynik demograficzny dla powiatu nie oznacza, że we wszystkich gminach ubyło mieszkańców. Na 11 gmin wchodzących w jego skład, 2 odnotowały wzrost liczby zameldowań. Są to: Sieradz (gmina wiejska) i Burzenin. W tej pierwszej w ubiegłym roku osiedliło się na stałe 167 osób, a wyjechały (również na stałe) 104. Daje to gminie Sieradz dodatni wynik 63 nowych mieszkańców. W gminie Burzenin też było więcej zameldowań (80) niż wymeldowań (44), dlatego liczba ludności wzrosła tam o 36 osób.

Na tym koniec tendencji wzrostowych. Pozostałe gminy mają saldo migracji bardziej lub mniej ujemne. Liczbowo najmniej mieszkańców ubyło w gminach Brzeźnio i Warta, najwięcej w gminach Sieradz Miasto i Błaszki. Szczegółowe dane obrazuje poniższa tabela.

T.O.

tabela