^ Powrót na górę

 

 

Dożynki w powiecie sieradzkim

Rozmiar tekstu:

dozynki
Gminy powiatu sieradzkiego planują już tegoroczne dożynki, choć nie wszędzie święto plonów nazywane jest dożynkami. Łączy je jednak wspólny mianownik – podsumowanie tegorocznych żniw.

Dożynkowa seria rozpocznie się w niedzielę 19 sierpnia świętami plonów w Goszczanowie i Emilianowie (gmina Złoczew). W Emilianowie akcenty dożynkowe będą dwa: msza święta dziękczynna oraz Dzień Żywności Polskiej – impreza promująca lokalne produkty. 19 sierpnia to również dzień dożynek parafialnych w Kamionaczu (gm. Warta). Godzina rozpoczęcia: 11:30.

Na sobotę 25 sierpnia zaprasza do siebie gmina Burzenin. Jej samorząd od lat organizuje święto plonów co roku w innym sołectwie (podobnie jak gmina Warta). W tym roku będzie to Waszkowskie.

Tegoroczne dożynki w powiecie sieradzkim w niedzielę 26 sierpnia zakończą gminy Błaszki i Warta. Dożynki Gminno-Parafialne Gminy Blaszki odbędą się w tym roku w Kalinowej, na terenie tamtejszego zespołu dworsko-parkowego. Rozpocznie je msza święta w kościele pw. Świętej Marii Magdaleny w Kalinowej. Gmina Warta z kolei zaprasza w tym roku do Ustkowa.

Szczegółowe informacje na załączonych plakatach.

T.O.

burzenin  goszczanow

zloczew1  zloczew2